- Proiecte de hotărâri - 2022

Formulare online

OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014

CONSILIUL LOCAL --> Hotărâri ale Consiliului Local --> Registrul pentru evidența proiectelor de hotărâri

Dezbatere publică SERVICIUL DE ILUMINAT PUBLIC AL COMUNEI POPEȘTI, JUDETUL IAȘI.

COMUNA POPEȘTI, JUDETUL IAȘI în calitate de concedent, anunță supunerea pentru dezbatere publică a documentației DELEGAREA DE GESTIUNE PRIN CONCESIUNE A SERVICIULUI DE ILUMINAT PUBLIC AL COMUNEI POPEȘTI, JUDETUL IAȘI.

Întreaga documentatie poate fi descărcată accesând documentul afișat.

Perioada dezbaterii publice este de 30 zile, adică până la data de 30.01.2022 inclusiv.

Din cauza situatiei actuale generate de Pandemia COVID-19, nu se va organiza o ședință publică de dezbatare, toate sugestiile/cererile/indicațiile/reclamațiile vor putea fi transmise în scris prin una din următoarele căi:

- Adresa: POPESTI, Popesti, Telefon: +40232323400, Fax: +40232323400 , Email: primariapopesti@gmail.com
- La registratura Primăriei, de luni până joi, între orele 9:00-15:00

La finalizarea perioadei de dezbateri toate comunicările primite vor fi centralizate, analizate și implementate (dacă va fi cazul).

Documentatia în forma finală va fi supusă aprobării Consiliului Local, atribuirea contractului de delegare a gestiunii se va face prin procedură simplificată, în baza L100/2016, prin SICAP.

Documente pdf
Proiect de hotărâre privind aprobarea delegării prin concesiune a Serviciului de Iluminat Public al Comunei Popești, județul Iași, a studiului de fundamentare a deciziei de delegare a Serviciului Public de Iluminat al Comunei Popești, județul Iași, a Regulamentului de Organizare și funcționare al serviciului de iluminat public, a Caietului de sarcini, a documentației de atribuire prin procedura simplificată

Data creare: 11-01-2022 14:51:13

Prezentare generală

Conacul Cantacuzino-Pașcanu din Popești, județul IașiÎn cadrul judeţului Iaşi, comuna Popești are ca vecini la nord, comuna Podu Iloaiei, la est comuna Dumeşti, la sud comuna Mădârjac şi la vest comunele Sineşti şi Lungani.

Imagini din comuna Popești, județul Iași

Comuna PopeștiImagini din comuna Popești, județul Iași